Hotel Tanečnica

Speciální nabídky Resortu Pustevny

Horský hotel Tanečnica patří k historicky nejstarším horským hotelům v ČR. Hotel byl poprvé slavnostně otevřen v prosinci roku 1926 a za 97 let existence jej navštívily desetitisíce hostů, mezi nimiž bylo i mnoho významných osobností. 

Galerie

Historie

Hotel je umístěn v jednom z nejznámějších turistických center Beskyd, na Pustevnách, v nadmořské výšce 1018 metrů a přímo sousedí s národními kulturními památkami, chatami Libušín a Maměnka, které byly navrženy věhlasným slovenským architektem Dušanem Samo Jurkovičem. Chata Libušín v roce 2014 podlehla tragickému požáru. Za přispění veřejných sbírek byla chata kompletně zrekonstruována pomocí tradičních historických řemeslných postupů a pro veřejnost znovu otevřena v roce 2020.

Nejvýznamnějším hostem hotelu byl prezident ČSR T. G. Masaryk, který se svou dcerou Alicí na Tanečnici nocoval 23. června 1928

Na jaře, v létě i na podzim je hotel Tanečnica výborným výchozím bodem pro pěší turistiku a cykloturistiku. V jeho okolí se nachází mnoho oblíbených turistických cílů. Také v zimě je tato lokalita turisticky velice oblíbena, zejména díky stabilní sněhové pokrývce a mnoha desítkám kilometrů upravených běžkařských tras, na kterých si přijdou na své jak rekreační běžkaři, tak i výkonnostní sportovní lyžaři. Hotel leží mimo jiné v sousedství Běžeckého areálu Pustevny, Stezky Valaška, areálu, kde se každoročně koná festival Ledové Sochy a mnoha sáňkovacích a bobovacích ploch nejen pro ty nejmenší.

Hotel TANEČNICA nabízí nezaměnitelný "retro styl" architektury osmdesátých let minulého století.  V současné době hotel poskytuje ubytování ve dvou, tří a čtyřlůžkových stylových pokojích s vlastními koupelnami, TV a WiFi připojením k internetu. Objednat lze také apartmá, které má oproti ostatním pokojům obývací pokoj, samostatnou ložnici, velkou terasu, koupelnu s vanou a minibar. U vybraných pokojů je možná přistýlka.

Historické fotografie

Publikace o historií Pusteven ke stažení

Informace a rezervace

Odesláním formuláře souhlasím se shromažďováním, uchováváním a zpracováním mých osobních údajů mnou poskytnutých správci dle dokumentace GDPR